\"\"

Katedra Finansów Publicznych, Centrum Edukacji Menedżerskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wielkopolskie Koło Regionalne Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oraz Studenckie Koło Naukowe „Audytu wewnętrznego i Compliance" zapraszają na konferencję naukową „Ewolucja oraz perspektywy rozwoju audytu wewnętrznego”.

Stało się już tradycją, że w październiku każdego roku Katedra Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu gości audytorów wewnętrznych i osoby zainteresowane problematyką audytu wewnętrznego z całej Polski. W tym roku wydarzenie ma charakter jubileuszowy, odbywa się bowiem w roku, w którym obchodzimy XX-lecie audytu wewnętrznego w sektorze finansów publicznych w Polsce. Podczas konferencji będzie okazja do porozmawiania o tym, jak zmieniło się w tym czasie postrzeganie roli i miejsca audytu wewnętrznego w organizacji oraz  podzielenia się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Będziemy również prowadzić rozważania na temat najbardziej istotnych problemów, z jakimi współcześnie mierzą się audytorzy wewnętrzni, a także zastanawiać się nad przyszłością i kierunkami zmian audytu wewnętrznego.

Zagadnienia prezentowane na konferencji wpisują się w nurt promocji roli i idei audytu wewnętrznego oraz zawodu audytora wewnętrznego, jego pozycji i znaczenia w organizacji, promowania profesjonalnej wiedzy o audycie wewnętrznym oraz wymiany doświadczeń i informacji pomiędzy różnymi środowiskami.

Na konferencji zaprezentowane zostaną wystąpienia dotyczące funkcjonowania audytu wewnętrznego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów, z jakimi audytorzy wewnętrzni muszą się zmierzyć w czasie pandemii.

Podczas konferencji promowane będą również studia podyplomowe "Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych" oraz "Zarządzanie ciągłością działania", organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, nad którymi patronat merytoryczny sprawuje Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.

Dla Członków IIA Polska udział w Konferencji będzie premiowany 6 godzinami CPE.

- PROGRAM  -

Temat:    Ewolucja oraz perspektywy rozwoju audytu wewnętrznego

Jubileusz 20-lecia audytu wewnętrznego w Polsce

Termin:   25 października 2022 r.

Miejsce:  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, online, ZOOM

9.00 – 9.15         Otwarcie konferencji

Prof. dr hab. Maciej Szymczak

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Dr hab. Edyta Małecka-Ziembińska

Kierownik Katedry Finansów Publicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

9.15 – 9.45          WYKŁAD PLENARNY

Wymiar audytu wewnętrznego w kontekście przemian ostatnich dwóch dekad

Iwona Bogucka – Prezes Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska

9.45 – 11.15        SESJA I - "WCZORAJ"

Początki audytu wewnętrznego – kolejny rodzaj kontroli w organizacji?

Moderator: dr Joanna Przybylska, CGAP, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Katedra Finansów Publicznych

WYKŁAD WPROWADZAJĄCY

Geneza audytu wewnętrznego w Polsce – dr Monika Filipiuk (30 min)

Debata z udziałem zaproszonych gości:

Monika Rożek, CGAP – Koordynator Wielkopolskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Anna Królak, CGAP – Koordynator Łódzkiego Koła Regionalnego IIA Polska

Andrzej Bojanek, CGAP – Koordynator Lubelskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Marcin Dublaszewski, CIA, CGAP – Koordynator Warmińsko-Mazurskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Robert Gołdecki, CGAP – Koordynator Kujawsko-Pomorskiego Koła Regionalnego IIA Polska

11.15 – 11.30     Przerwa

11.30 – 13.30    SESJA II – „DZIŚ”

Współczesne wyzwania w audycie wewnętrznym

Cyberbezpieczeństwo – fakt czy mit? Wyniki badań na temat stanu cyberbezpieczeństwa w samorządzie gminnym

w Polsce. - dr hab. Sławomira Kańduła, prof. UEP (30 min)

Cyberbezpieczeństwo w podmiotach publicznych - zapewnienie bezpieczeństwa informacji przetwarzanych

w systemach IT - Artur Gębicz, CFE, ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych

Rafał Cupiał, badacz, trener i konsultant dynamik grupowych w przywództwie, zespołach i biznesie (30 min)

13.30 – 12.45     Przerwa

13.45 – 14.15    SESJA III – „JUTRO”

Oczekiwania i kierunki zmian w audycie wewnętrznym - perspektywa młodych audytorów

Moderator:Monika Rożek, CGAP, Koordynator Wielkopolskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Debata z udziałem zaproszonych gości:

Joanna Jaros – uczestniczka XV edycji SP Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych

Dorota Solińska-Siwek – uczestniczka XV edycji SP Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych

Mirosław Polega – absolwent XIV edycji SP Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych

14.15 – 14.45     WYKŁAD PLENARNY

Przełamując rutynę, czyli człowiek i technologie w audycje wewnętrznym

Joanna Mrowicka – CGAP, Audytor wewnętrzny Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie

14.45 – 15.00    Podsumowanie konferencji

Organizatorzy Konferencji

Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Komitet naukowo-organizacyjny

• mgr Iwona Bogucka, Prezes IIA Polska
  • mgr Monika Rożek, Koordynator WRK IIA Polska

• dr Joanna Przybylska
  • dr hab. dr hab. Sławomira Kańduła, prof. UEP
  • dr hab. Edyta Małecka-Ziembińska, prof. UEP
  • dr Jacek Jastrzębski

Zapisy na to wydarzenie zakończyły się.